Provoz, servis a rozvoj

Motor, o který se nestaráte se prostě dřív či později zadře. V autě to možná zažil málokdo, ale "zadřených" aplikací jsme viděli už spousty. Těm v naší správě dáváme vždy prvotřídní péči. Všechny pravidelné prohlídky, veškerá profylaxe, výměna opotřebovaných dílů než se rozbijí, a hlavně zohlednění stylu použití. To všechno dělá náš Úsek rozvoje a servisu naprosto automaticky.
Pokud máte nějaké aplikace a jejich současný režim provozu, servisu a rozvoje Vám nevyhovuje, obraťte se na nás. Rádi se s Vámi setkáme, pochopíme výchozí situaci a ukážeme cesty a východiska, která uvidíme.
Stovky dlouhodobě provozovaných aplikací
Desítky provozovaných rozsáhlých aplikací třetích stran
Výjimečné hodnoty zákaznické spokojenosti
Objektivní reporting a proaktivní přístup k rozvoji
Trvale dodržovaná vysoká úroveň zabezpečení

Provoz a servis aplikací

Tak dlouho jak aplikace vyvíjíme, tak dlouho je i provozujeme a servisujeme. Jde o jeden z hlavních důvodů, proč s námi jsou naši klienti i desítky let. Samozřejmostí je pro nás však okomentovaný kód a dobře udržovaná technická i provozní dokumentace. Nikoho tak nedržíme v šachu.
V provozu děláme celou sadu profylaktických a údržbových kroků, o kterých naši klienti ani nemusí vědět, ale které vedou k tomu, že aplikace prostě fungují, jak mají. Pokročilý monitoring, který nesleduje jen základní dostupnost, ale také hlubší pohled na kondici a kvalitu poskytovaných služeb dokáže předvídat většinu hraničních stavů a my tak často de facto odstraňujeme incidenty dříve než, by nastaly v podobě, kdy jsou jako incident vnímány nastaveným SLA konkrétní služby. Pečlivě se staráme o aplikační bezpečnost a aktuální stav veškerých systémových komponent, analyzujeme do hloubky databáze a pochopitelně řešíme i potřebnou infrastrukturu.

Dlouhodobý rozvoj aplikací

Můžete mít aplikace, které měníte každých 3-5 let. A také můžete mít takové, které i po 20 letech evolučního rozvoje stále poskytují uživatelům požadovanou hodnotu a zároveň splňují dnešní provozní a bezpečnostní požadavky. 
Speciální prostředí často prodlužují životnost aplikací a jejich dlouhodobý rozvoj pak získává na významu. Máme desítky aplikací, které pečlivě rozvíjíme více než 10 let. Můžete si říct, že vývoj nelze zastavit a my naprosto souhlasíme. Však jsme ho také nikdy nezastavili. Mnoha z těch aplikací byste jejich věk opravdu nehádali a funkčně i provozně si nezdají s dnešní špičkou na trhu. 
Největší rozdíl je v nákladech. Na pořízení, správu i školení uživatelů na případná nová řešení.

Převzetí aplikací třetích stran do vlastní správy

Nespolehlivý dodavatel, konsolidace, outsourcing vybraných technologií, to jsou jedny z mnoha případů, ve kterých přebíráme do správy aplikace třetích stran. S odlišnou výchozí kvalitou, úrovní dokumentace i provozními požadavky. Mnoho aplikací, mnoho různých příběhů, ale doposud také mnoho na konci spokojených klientů. Máme celou sadu podpůrných procesů a nástrojů od pokročilého monitoringu, přes black box testing až po různou míru reverzního inženýrství. To vše dohromady tvoří komplexní službu bezpečného převzetí aplikace.
Chcete snížit náklady, zvýšit dostupnost, mít garantovanou úroveň bezpečnosti, pak jsme ti, kdo se dokáže o Vaše aplikace starat.

TCO u aplikací

Kolikrát jste si spočítali celkovou cenu vlastnictví Vašich aplikací? Jaký podíl v ní hrálo pořízení a jaký provoz, servis a rozvoj? Je to jako s autem. Také o aplikace se vyplatí starat průběžně. Nezapomínat na profylaxi. Myslet dopředu na očekávané rozvojové požadavky. A také vědět, kdy stávající architektura nebo technologie již dosloužily. Na to vše myslíme v CCA Group automaticky. Hledáme řešení, která se v dlouhodobém horizontu ukazují jak dobrá investice právě z pohledu Total Cost of Ownership (TCO). Víme, kdy se vyplatí udělat rozsáhlejší úpravu, kdy je lepší aplikaci vyměnit a kdy je také nejvýhodnější jen efektivně provozovat a udržovat.
2021 © CCA Group
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram