2 března, 2023

AKTUALIZACE // Reakce na článek

AKTUALIZACE

Obdrželi jsme omluvu a informaci o odstranění nevhodného kontextového odstavce ze strany ČTK a následně bylo toto provedeno i ze strany elektronického deníku iDNES.cz, který článek ČTK použil jako zdroj.


Dne 16. února 2023 ve 12:54 byl v elektronickém deníku IDNES.cz zveřejněn článek s názvem: „Justiční weby postihl rozsáhlý výpadek, na vině je závada na infrastruktuře“, který popisuje technický výpadek www stránek Ministerstva spravedlnosti ČR s tím, že příčinou je zřejmě závada na infrastruktuře.

Článek je dostupný na www adrese https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/justice-web-vypadek-soudy-infrasktruktura.A230216_125429_domaci_akp (dále jen „Článek“).

Poslední odstavec Článku pak bez kontextu uvádí, že české justici dodává IT systémy dlouhodobě firma CCA Group.

Naše společnost však systémy postižené výpadkem nedodává, což si autor Článku očividně neověřil.

Představenstvo společnosti proto adresovalo šéfredaktorovi elektronického deníku IDNES.cz přípis, kterým ho požádalo, aby uvedené skutečnosti byly obratem uvedeny na pravou míru, neboť zveřejněné informace o naší společnosti v daném článku jsou nejenže nepodložené, nýbrž i prezentovány způsobem, který má potenciál naši společnost poškodit.

Pevně věříme, že uvedené nepřesnosti budou obratem redakcí IDNES.cz odstraněny.

2021 © CCA Group
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram